تاریخ انتشار : سه شنبه 7 شهریور 1402 - 22:16

حرف ونقد؛

“تفاوت از زمین تا آسمان دانشگاه یاسوج و دانشگاه کرمی”

“تفاوت از زمین تا آسمان دانشگاه یاسوج و دانشگاه کرمی”
مصاحبه بهادر کرمی با رسانه ها قابلیت آن را دارد به عنوان یک سرفصل از تعریف و تمجید گویی مدیران دولت سیزدهم در ترم آینده دانشگاه یاسوج تدریس شود.

“صبح خرد”؛  کانال “گلبونگ”  نوشت؛  مصاحبه بهادر کرمی با رسانه ها قابلیت آن را دارد به عنوان یک سرفصل از تعریف و تمجید گویی مدیران دولت سیزدهم در ترم آینده دانشگاه یاسوج تدریس شود.

اینکه مدیران دولت از دولت متبوعشان دفاع کنند، گزارش عملکرد ارائه دهند و حتی در گزار ش عملکرد و آمار دست ببرد، همچنان که در سطح کلان یا ارائه آمار ممنوع شده است و یا آمارها دستکاری می شود همه را می شود توجیه کرد اما اینکه تعریف و تمجیدها چنان از دایره منطق و پذیرش ساده خارج شود که مخاطب ساده لوح فرض شود یک پدیده جدیدی است که تنها از فردی که برایش فقط مدیریت در تمامی دولت ها مهم است بر می آید( کرمی حکم مشاور عریان رئیس سابق دانشگاه یاسوج را نیز در کارنامه خود دارد).

قرار نیست جای دور برویم و ادعاهای کرمی را در مورد تورم، دیپلماسی و اوراق قرضه راستی آزمایی کنیم که این حوزه ها  نه تخصص کرمی است و نه اگر هم رشته کرمی می بود انتظار نمی رفت وی همه ی واقعیت را بگوید. بررسی وضعیت خود دانشگاه یاسوج برای راستی آزمایی کفایت می کند دانشگاهی که طبق ادعای رئیسش، ۱۶ درصد اضافه بر صد درصد بودجه اش تخصیص اعتبار گرفته است. اما سوال از  آقای کرمی آن است پس این همه بودجه کجا هزینه شده است، خروجی این بودجه کلان کدام بوده است؟

 کدام دانشکده یا طرح علمی و عمرانی به دانشگاه اضافه شده است؟ 

آیا از اینهمه بودجه فقط باید منت یک سردر ساده که از قبل نیز بخش زیادی از آن ساخته شده بود بر سر مردم و دانشجویان گذاشته شود.

آقای کرمی رئیس دانشگاه است و دانشگاه شان دارد هر چند این روزها شان و اعتبار دانشگاه با اتفاقات جدید در حال به چالش کشیده شدن است اما هر چه باشد کرمی از قدیم عضو دانشگاه بوده است و حرمت امامزاده نیز با متولی اش است. پس کرمی بهتر است به همان تعریف و تمجید مقام مافوقش بپردازد و آمارها و اعتبارات را مسکوت بگذارد.

شاید هم این همه نه در مورد دانشگاه یاسوج بوده باشد و گزارشی از دانشگاه ِ کرمی باشد که این «ماه گردون» در کجا قرار دارد و به چه تولید علمی جز تعریف و تمجید مشغول است بر کسی روشن نیست.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.