پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

کرونا با همه مشکلاتی که در جهان بوجود آورد ولی پدیده ای بود که عیار انسانیت خیلی‌ها را نمایان کرد.

“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”؛ این روزها روئیت ماسک ۳۰۰ تومانی در مغازه ها اگر نگویم غیره ممکن، ولی بسیار نایاب شده است. عده‌ای ماسک ها و مواد ضد عفونی کننده را یا احتکار و یا به قیمت گران می‌فروشند و بخیال خود زرنگ، گویی انسانیت خود را چوب حراج زده‌اند و فراموش کردند پیامبر آنان می‌فرماید(الجالب الی سوقنا کالمجاهد فی سبیل الله و المحتکر فی سوقنا کالملحد فی کتاب الله. الجالب مرزوق المحتکر ملعون) آنانکه به بازار ما چیزی وارد می‌کنند، مانند کسی است که در راه خدا جهاد می‌کند و آنکه در بازار احتکار می‌نماید، مانند کسی است که در کتاب خدا کافر به شمار می‌آید. وارد کننده روزی می‌خورد و محتکر لعنت می‌برد.
و بی نهایت موارد دیگر از قهر انسان ها با همنوع خود که با دیدین آنها معنای مسلمان بودن رنگ می‌بازد.

با همه نامهربانی اما کرونا روی دیگری هم داشت. روی که عیار انسانهای واقعی نمایان میشود.
حضور بی‌ ادعای گروه‌ جهادی انجمن حوانان لنده در این روزها در خاکریز «حافظان سلامت» جلوه دیگری از همدلی و همراهی را نشان، تا امید وار باشیم هستند کسانی با عیار بالای انسانیت که بتوان در شرایط بحران روی آنان حساب باز کرد.
در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، گروه‌ جهادی انجمن حوانان لنده خودجوش وارد میدان شدند و به صورت شبانه‌ روزی اقدام به گندزدایی و ضدعفونی معابر در مناطق مختلف شهر و شهرک های لنده کردند تا با تزریق امید به جامعه رنگ رنج آن‌ها کمرنگ شود.
اقدامات این گروه جهادی به کار سخت گندزدایی آنان در کوچه پس کوجه های شهر لنده ختم نشد و با توجه به تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی و کارگری، در اقدامی فابل تحسین این گروه اقدام به توزیع بسته‌های بهداشتی بین محرومان و مستضعفان کردند.

محمدی دبیر گروه جهادی انجمن جوانان لنده با اشاره به توزیع بسته های بهداشتی در این شهرستان اظهار داشت: ۳۰۵ بسته بهداشتی که ارزش ریالی هر بسته ۱۰۶ هزار تومان است به دست جامعه هدف انجمن رسید و تلاش داریم به کمک خیرین منطقه این رویه ادامه داشته باشد.
وی با بیان اینکه تاکنون توزیع این بسته های حمایتی بین خانواده‌های محروم شهر لنده ادامه خواهد داشت تصریح کرد: بخشی از اعتبارات این بسته‌های بهداشتی و معیشتی توسط خیرین و بخشی نیز از طریق کمک های ادارات و نهادهای از جمله: فرمانداری، سپاه پاسداران، بنیاد علوی ، شهرداری ،شبکه بهداشت و درمان ،دفتر امام جمعه و مرکز توانبخشی بچهای آسمان تامین کردیم.
این عضو گروه جهادی لنده در پایان گفت: تلاش خواهیم کرد با جذب اعتبار از طریق خیرین مرحله سوم توزیع بسته های معیشتی را داشته باشیم و این اطمینان خاطر را به شهروندان می‌دهیم که تا رفع کامل این ویروس در کنار مردم هستیم و جوانان شما در گروه جهادی انجمن جوانان کار گندزدایی و ضد عفونی و غربالگری دوشا دوش سایر ادارات و دستگاه های متولی انجام خواهند داد.

پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :